لاگ 7

لاگ 7

جمعه 10 آبان 1398 ساعت 11 صبح

در هفتمین نشست لاگ رامسر، در مورد سیستم عامل گنو لینوکس صحبت کردیم، شخصیت هفته مارگارت همیلتون از بنیان گذاران مهندسی نرم افزار و مدیر تیم نرم افزاری آپولو بود و کتاب و دستور هفته در مورد پروژه curl بود

گنو لینوکس
گنو لینوکس
ارائه هفته
توسط محسن شعبانیان

این ارائه در مورد سیستم عامل گنولینوکس بود. تاریخچه، برتری ها و توزیع ها قسمتی از ارائه هفته بود. اشاره هایی هم به طرز کار سیستم عامل لینوکس داشتیم.

فایل ارائه
مارگارت همیلتون
مارگارت همیلتون
شخصیت هفته
توسط محسن شعبانیان

مارگارت همیلتون (به انگلیسی: Margaret Hamilton) (زاده ۱۹۳۶) دانشمند رایانه و مهندس سامانه آمریکایی است. کسی که مدیر و سرپرست برنامه‌نویسی نرم‌افزار برای آپولو ۱۱ و اسکای‌لب بود تیم همیلتون در ناسا برنامه‌نویسی نرم‌افزاری آپولو ۱۱، برای حرکت و فرود روی ماه و سپس برنامه‌نویسی ایستگاه فضایی اسکای لب را انجام دادند. توضیحات بیشتر در صفحه ویکیپدیا

دستور curl
دستور curl
دستور لینوکسی هفته
توسط محسن شعبانیان

cURL مخفف کلمه Client for URLs پروژه نرم افزاری است که یک کتابخانه و ابزار خط فرمان جهت انتقال داده ها با استفاده از پروتکل های مختلف و براساس URL را فراهم می کند. چیزی که cURL را قدرتمند می کند تعداد پروتکل هایی است که این کتابخانه از آنها پشتیبانی می کند که شامل FTP, FTPS, HTTP, HTTPS, TFTP, SCP, SFTP, Telnet, DICT, FILE و LDAP است. پروژه cURL دو محصول را تولید می کند libcurl و curl.

Daniel Stenberg این پروژه را در سال ۱۹۹۷ آغاز کرد و به وسیله آن انتقال فایل با پروتکل هایی مانند HTTP, FTP و غیره را بوسیله خط فرمان امکان ساخت.

همه چیز کرل
همه چیز کرل
کتاب هفته
توسط محسن شعبانیان

کتاب همه چیز در مورد کرل، یک کتاب آموزشی هست که به جنبه های مختلف استفاده از این دستور می پردازد.

لینک مطالعه و بارگیری کتاب